4راه کاهش هزینه چاپ

 

آیا می دانید هزینه چاپ می تواند تا 15٪ از کل هزینه های شما را تشکیل دهد. بیشتر مشاغل نمی دانند که چه میزان برای محیط چاپ خود هزینه می کنند. خوشبختانه روش های ساده ای برای کاهش هزینه چاپ وجود دارد.

استفاده از کاغذ و تونر را کاهش دهید

این روش بارزترین و موثرترین راه حل برای صرفه جویی در هزینه هاست. هرچه چاپ کمتری داشته باشید، صرفه جویی بیشتری نیز خواهید داشت.

برای صرفه جویی در استفاده از کاغذ، تنظیم پیش فرض خود را روی چاپ دو طرفه قرار دهید. چاپ سیاه و سفید به جای رنگی و استفاده از چاپ حالت پیش نویس در صورت امکان نیز می تواند به صرفه جویی در هزینه کمک کند. در کل هدف این است که بیشتر مراقب باشید، فقط آنچه را کاملاً نیاز دارید چاپ کنید و از تنظیمات مناسب برای هر سند استفاده کنید.

4راه کاهش هزینه چاپ

چاپ خود را پیش نمایش کنید

اغلب اوقات، افراد بدون اینکه ابتدا به پیش نمایش چاپ نگاه کنند، چاپ خود را انجام می دهند. قبل از گرفتن چاپ، با یک نگاه سریع به پیش نمایش، به راحتی می توان فونت اشتباه، حاشیه های نادرست یا سایر خطاها را گرفت عادت کنید ابتدا سند خود را مرور کنید تا از هدر رفتن کاغذ جلوگیری کنید.

یک چاپگر کارآمد بخرید

چاپگری که از آن استفاده می کنید نیز در هزینه شما برای چاپ، تأثیرگذار است. چاپگر کم مصرف می تواند به شما کمک کند تا در هزینه های مصرفی خود صرفه جویی کنید. قبل از خرید چاپگر جدید، حتماً هزینه های تونر و نگهداری را در تجزیه و تحلیل هزینه خود لحاظ کنید.

فقط متن مورد نیاز خود را چاپ کنید.

اگر در حال چاپ صفحات از اینترنت هستید، یک سند پردازش متن را کپی و جایگذاری کنید و محتوا را متناسب با حداقل صفحات ممکن تنظیم کنید.

از چاپ چند صفحه ای استفاده کنید.

وقتی می توانید 2-4 صفحه یا بیشتر را روی یک برگ کاغذ قرار دهید، فونت های نوشته خود را کمی کوچک تر کنید. این امر به ویژه هنگام چاپ پرونده هایی که به ندرت قابل دسترسی یا بررسی هستند، بسیار مفید است.

4راه کاهش هزینه چاپ

اسکن بیشتر و کپی کمتر

به جای کپی کردن سند و گذاشتن آن روی میز، آن را اسکن کرده و برای شخص ایمیل کنید.

در آخر، صرفه جویی در مصرف چاپ، می تواند به مقدار مصرفی کاغذ و همچنین کارتریج تونر شما کمک کند، اگر روند فوق را انجام دهید، می توانید هزینه های مصرفی دفتر کارتان را به راحتی کاهش دهید. همچنین استفاده از یک چاپگر با کارامد بالا، می تواند برای یک کسب و کار شلوغ و پر حجم مناسب باشد و با کمترین هزینه چاپ های شما را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یازده =