وقتی نوبت به خرید چاپگر خانگی می رسد، باید از خود بپرسید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید؟ امکان چاپ در خانه راحت است؟ چه میزان چاپی را می خواهید انجام دهید؟ به چه نوع چاپگری نیاز دارید؟ چه مقدار هزینه هایی بابت پرینتر می خواهید بپردازید؟ اینها در درجه اول که می خواهید یک چاپگر خانگی داشته باشید مهم است و باید آنها را بسنجید.

در این بلاگ ما چند نکته در مورد انواع چاپگرها توضیح دادیم که می تواند در هنگام خرید چاپگر برای منزلتان به شما کمک کند، در ادامه با ما همراه باشید.

انواع چاپگر

چاپگر مخصوص چاپ عکس

وقتی نوبت به چاپ عکس می رسد، چاپ در خانه می تواند کمی پیچیده شود. کارتریج های جوهر کاملاً متزلزل هستند و می بایست از آنها استفاده شود. اگر نمی خواهید حداقل 3 بار در هفته چیزی چاپ کنید، کارتریج های شما خشک می شوند و بی فایده هستند.

اگر عکس های زیادی چاپ نمی کنید، خرید چاپگر عکس جوهر افشان ممکن است برای شما بیهوده باشد. بسیاری از فروشگاه های چاپ عکس، با هزینه کم می توانند عکس های شما را با بهترین کیفیت و ماندگاری بالا، چاپ کنند.

اما اگر تعداد زیادی عکس چاپ کنید چه می کنید؟ شاید شما یک آماتور مشتاق یا یک عکاس حرفه ای در خانه هستید. تهیه چاپگر عکس، ممکن است بهترین ایده باشد، زیرا راحت تر است و شما بدون هزینه می توانید عکس های خود را چاپ کنید.

چاپگرهای جوهر و عکس Canon، مانند دامنه PIXMA، عکس ها و متن های واضح و شفافی را ارائه می دهند، در حالی که کارتریج های جوهر HP برای چاپگرهای Photosmart برای عکس های با ظاهر حرفه ای مناسب هستند.

خرید چاپگر خانگی

چاپ سند

اگر می خواهید بسیاری از اسناد، مانند پروژه های کوچک، فاکتورها یا لیست خرید را چاپ کنید، خرید چاپگر خانگی لیزری ممکن است بهترین ایده باشد. کارتریج های تونر بازده بیشتری نسبت به کارتریج های جوهر ارائه می دهند و در صورت عدم استفاده خشک نمی شوند، و این یک امر مهم در خرید چاپگر لیزری است.

تونر hp , canon اختلاط رنگی خوب و بازده مناسب صفحه را ارائه می دهد و چاپگرهای رنگی تک کاره کوچکتر برای خرید و نگهداری نسبتاً ارزان هستند. در صورت تمایل به داشتن اسکنر و کپی، کارتریج های تونر HP.canon و چاپگرهای چند کاره نیز شرط خوبی هستند.

کارتریج ها و چاپگرهای تونر سامسونگ برای چاپ بی سیم بسیار مناسب هستند، خصوصاً مواردی که NFC را فعال می کنند. این چاپگرها از طریق دستگاه متصل سامسونگ شما، با یک اشاره، چاپ می کنند.

کارتریج های چاپگر

هنگام خرید کارتریج چاپگر، کدام یک بهتر است؟ می توانید به کارتریج های اصلی سازنده چاپگر پایبند باشید، اما ممکن است بسیار گران باشد. در مورد کارتریج های سازگار یا بازسازی شده چطور؟ اگر می خواهید در هزینه های چاپ خود صرفه جویی کنید، تونر و جوهر سازگار با کیفیت خوب همیشه گزینه خوبی است.

اگر به دنبال خرید کارتریج های ساخته شده یا سازگار هستید، همیشه بهتر است نگاهی به بررسی های سایت و بررسی اینکه آیا کارتریج ها با ضمانت همراه هستند، داشته باشید. به عنوان مثال کارتریج های چاپگر HP دارای ضمانت هستند.

جوهر افشان یا لیزر؟

اولین سوالی که خریداران چاپگر باید با آن روبرو شوند به یک مسئله ساده مربوط می شود که شما چه چیزی را چاپ می کنید و چه مقدار را چاپ می کنید. چاپگرهای جوهر افشان از کارتریج های جوهر استفاده می کنند که به صورت خیس روی کاغذ قرار می گیرند و به سرعت خشک می شوند، در حالی که در چاپگرهای لیزری از تونر، نوعی گرد جوهر استفاده می شود که برای نتایج سریع و استفاده بهینه از منابع به کاغذ متصل می شود.

چاپگرهای جوهر افشان رنگی قسمت عمده ای از بازار را تشکیل می دهند به این دلیل که می توانند تقریباً هر چیزی را چاپ کنند: مقاله، نمودار پای یا عکس های براق و شما آن را نامگذاری می کنید. چاپگرهای جوهر افشان امروزی و همه کاره سریع هستند، اغلب دارای سرعت چاپی هستند که با نمونه های لیزری رقیب یا پیشی می گیرند.

خرید چاپگر خانگی

پرینترهای لیزری هنوز هم شرط خوبی برای امورات دفتر هستند در صورتی که بیشتر چاپی که باید انجام دهید به صورت تک رنگ است. در بیشتر موارد، خرید چاپگر خانگی لیزری تک رنگ را می توان با قیمت های مقرون به صرفه تهیه کرد، سرعت چاپ خوبی دارند و در اکثر موارد، چاپ را با هزینه کمتری در هر صفحه نسبت به جوهر افشان رنگی ارائه می دهند. چاپگرهای لیزری رنگی گزینه دیگری است، اما به طور کلی هزینه چاپ هر صفحه نسبت به جوهر افشان رنگی بیشتر است.

در گذشته، چاپگرهای لیزری بازده بیشتری در هر کارتریج نسبت به چاپگر جوهر افشان داشتند. این در حال تغییر است، با برخی از چاپگرهای جدیدتر که از هر کارتریج تک رنگ 10 هزار صفحه چاپی و از هر کارتریج رنگی 7000 صفحه یا بیشتر ارائه می دهند. این به معنای هزینه کمتر در هر صفحه و تغییرات کارتریج کمتر است.

چاپگرهای چند کاره

چاپگر چند کاره چاپگری است که می تواند اسکن و نمابر و همچنین چاپ را انجام دهد. آنها در هر دو نوع جوهر افشان و لیزری وجود دارند و معمولاً “همه کاره” نامیده می شوند. خرید چاپگر خانگی همه کاره یکی دیگر از مزایایی است که برای استفاده دانشجویان و کارمندان مورد بررسی قرار می گیرید.

برای استفاده در منزل، یک دستگاه چند کاره کاملاً منطقی است، نه تنها به این دلیل که ارزان تر از خرید چاپگر و اسکنر مستقل است، بلکه به دلیل صرفه جویی در هزینه های مصرفی نیز می باشد. از آنجا که پرینترهای همه کاره بسیار رایج است و تولید کنندگان بندرت هزینه زیادی را برای آنها می گیرند (شما می توانید برخی از آنها را با قیمت پایین تر خریداری کنید)، ما آنها را به شدت برای کاربران خانگی توصیه می کنیم.

اسکن به ویژه به عنوان بخشی از چاپگر مفید است، زیرا اسکن مستقیم اسناد در رایانه، کار را برای شما آسان تر می کند. از ویژگی نمابر به ندرت استفاده می شود: به احتمال زیاد از آنها در دفتر استفاده می شود، اما حتی در آن صورت نمابر به جز در چند صنعت منتخب، از دنیای تجارت خارج شده است، بنابراین کارایی زیادی در خانه ندارد.

سرعت، وضوح و چاپ های رنگی

PPM: این به معنای “صفحات در دقیقه” است و راهنمای سرعت چاپ صفحه ها توسط چاپگر است. به نظر می رسد که به اندازه کافی ساده است، اما یک موضوع بسیار پیچیده است. به عنوان مثال، چاپگرها نسبت به رنگ سیاه و سفید ppm بسیار متفاوتی دارند، بنابراین در بسیاری از چاپگرها معمولاً تهیه دو ppm متفاوت در صورت تمرکز بر رنگ معمول است. PPM برای چاپگرهای خانگی مهم نیست، مگر اینکه خود را تحت فشار زمان یک کار چاپ قرار دهید، یا نیاز به چاپ یک باره زیاد دارید. متوسط ppm سیاه و سفید در حدود 15-20 صفحه است. اما رنگی معمولاً کمتر است و در هر دقیقه حدود 10-15 صفحه چاپ می کند.

DPI: این به “نقاط در هر اینچ” یا چند نقطه جوهر چاپگر برای یک اینچ مربع از کاغذ اشاره دارد. این مشخصات در بررسی میزان مهارت چاپگر در ایجاد تصاویر با وضوح بالا و جزئیات، بسیار مفید است. با این حال، کمی هم قدیمی است: روش های جدید چاپ و نرم افزار می توانند وضوح تصویر چاپ شده را بدون تغییر DPI افزایش دهند.

چرخه وظیفه: این تعداد چند صفحه در ماه است که به طور منطقی انتظار می رود چاپگر چاپ کند. شما می خواهید تعداد صفحات مورد انتظار شما در ماه کاملاً کمتر از تعداد استاندارد دستگاه باشد، بنابراین چاپگر شما آنقدر فرسایش نمی کند. این یک شماره مهم برای یک دفتر شلوغ با نیازهای چاپ زیاد است، اما برای استفاده در خانه که معمولاً با شدت کمتری از آن برخوردار است، از اهمیت کمتری برخوردار خواهد بود.

خرید چاپگر خانگی

هزینه های تأمین

قبل از خرید چاپگر خانگی، در مورد هزینه لوازم تعویض آن تحقیق کنید تا بدانید که در هنگام اتمام تونر کارتریج و یا خشک شدن جوهر مخزن، چقدر باید هزینه کنید. بسته به اینکه چند بار قصد چاپ دارید خرید یک چاپگر گرانتر برای خرید کارتریج های ارزان تر آن، ارزش خرید را دارد. همچنین، امکان پر کردن مجدد کارتریج های خود را بررسی کنید که هزینه آن به مراتب کمتر از خرید هر بار کارتریج جدید است. به یاد داشته باشید که اکنون فروشندگان چاپگر تراشه های کوچکی به کارتریج های خود اضافه می کنند که عمر جوهر یا تونر را برای دشوارتر کردن شارژ مجدد دنبال می کند.

دوبلکس (چاپ یا اسکن دو طرفه)

یکی از ویژگی هایی که بسیار رایج شده است و ما آن را یک امتیاز بزرگ می دانیم، دو طرفه سازی خودکار است. Duplexing به چاپ یا اسکن هر دو طرف صفحه بدون نیاز به ورق زدن دستی صفحه اشاره دارد. در چاپگر، دوبلکس کردن می تواند قسمت اول صفحه را مجدد به درون دستگاه کشیده و طرف دیگر کاغذ را چاپ کند.

بسیاری از دستگاه های همه کاره دستگاه دارای یک منبع تغذیه خودکار اسناد (ADF) برای اسکنر دارای دو طرفه سازی هستند، به شما این امکان را می دهد که همزمان با تغذیه سند از طریق ADF، هر دو طرف صفحه را اسکن کنید. یک دستگاه همه کاره بدون فیدر اتوماتیک نمی تواند اسکن دو طرفه انجام دهد بدون اینکه صفحه را روی شیشه اسکن برگردانید.

اگر مرتباً صفحات دو طرفه را اسکن کنید، مانند صفحه های جدا شده از یک مجله، اسکن دوبلکس یک راحتی اساسی است. چاپ دوطرفه این روزها تقریباً ضروری است و به شما کمک می کند تا در صورت عدم نیاز به چاپ یک طرفه، در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید.

قابلیت شبکه سازی

امروزه، تقریباً هر دستگاه چاپی گزینه های اتصال متعددی را ارائه می دهد. سالهاست که USB رابط استاندارد است و هر رایانه دارای چندین پورت USB است. از آنجا که USB به طور کلی یک اتصال کوتاه و مستقیم است، نیاز دارد که چاپگر در نزدیکی رایانه یا لپ تاپ قرار داشته باشد. برخی از روترهای بی سیم مجهز به درگاه های USB هستند، با این وجود می توانید از طریق آنها برای اتصال به چاپگر و در نتیجه چاپ بی سیم در شبکه خانگی فعال شوید.

اما بیشتر چاپگرهای مدرن اکنون می توانند توسط چندین دستگاه از طریق شبکه به اشتراک گذاشته شوند. این می تواند از طریق اترنت باشد، جایی که شما کابل را به روتر متصل می کنید یا در شبکه خود سوئیچ می کنید. اترنت همچنین باعث اتصال سریعتر می شود. با این وجود، این نصب، بیشتر در محیط های اداری خواهد بود، بنابراین تعداد کمی از مدل های سطح پایین دارای یک درگاه داخلی اترنت هستند.

خرید چاپگر خانگی

Wi-Fi به رایج تر راه و محبوب ترین روش شبکه خانگی تبدیل شده است و تقریباً هر چاپگر جدیدی که برای خانه یا مشاغل کوچک فروخته می شود دارای قابلیت Wi-Fi خواهد بود. حتی بسیاری از آنها راه اندازی بی سیم یک دکمه ای را ارائه می دهند، اگر روتری که به دستگاه متصل است از سیستم پشتیبانی می کند، جفت شدن شبکه را به سرعت انجام می دهد.

همانطور که در فناوری مانند Apple AirPrint و Google Cloud Print مشاهده می شود، چاپگر خود را مستقیماً به دستگاه متصل کنید.

NFC در برخی از مدل ها نیز موجود است، به شما امکان می دهد چاپگر خود را به تلفن هوشمند یا تبلت متصل کنید و دستگاه را به سادگی با یک قسمت مشخص در چاپگر خود لمس کنید.

اسلات کارت حافظه، PictBridge و cloud

اگر قصد چاپ عکس های زیادی را دارید، چاپگری را با اسلات حافظه داخلی، قابلیت بلوتوث، PictBridge یا پشتیبانی مبتنی بر cloud در نظر بگیرید. همه، این امکان را به شما می دهد که مستقیماً از طریق دوربین یا دستگاه هوشمند، عکس چاپ کنید ولی از این کار اجتناب کنید و ابتدا آنها را به رایانه منتقل کنید. بعضی از چاپگرها حتی دارای یک کارت خوان چند فرمت هستند، در حالی که بعضی از آنها فقط از محبوب ترین قالب Secure Digital یا SD پشتیبانی می کنند.

از طرف دیگر، دوربین های دارای قابلیت PictBridge می توانند با همان کابل USB که برای اتصال به رایانه از آن استفاده می کنید، به چاپگر متصل شوند، با این فرض که چاپگر شما به درگاه USB با قابلیت PictBridge مجهز باشد، در حالی که اتصال مبتنی بر cloud به شما امکان می دهد برای ارسال مستقیم عکس از Google Cloud Print ، Dropbox و سایر خدمات مبتنی بر اینترنت استفاده کنید. فقط مفید بودن این ویژگی های راحت را بیش از حد ارزیابی نکنید. هنوز ممکن است بخواهید عکس های خود را به رایانه منتقل کنید تا کارت حافظه خود را خالی کنید، و بیشتر عکاسان مایلند قبل از چاپ آنها را در صفحه بزرگتر بررسی کنند.

بسیاری از چاپگرهای کاملاً برجسته، اکنون ویژگی های مبتنی بر اینترنت را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد به عکس های ذخیره شده در سایت هایی مانند Facebook ، Flickr ، Dropbox و Google Drive دسترسی داشته باشید. فراموش نکنید که اگر چاپگر شما به اینترنت متصل نباشد، نمی توانید از طریق دستگاه هایی مانند تلفن هوشمند یا تبلت به سرویس های گفته شده دسترسی پیدا کنید یا چاپ انجام دهید.

ظرفیت سینی کاغذ

در حال حاضر بسیاری از چاپگرها دارای سینی های مخصوص تغذیه برای چاپ روی کاغذهای مخصوص با اندازه های غیرمعمول یا وزن های مختلف هستند که می تواند کار با آنها را راحت تر کند. اندازه سینی ورودی را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، سینی های کوچکتر، شما را ملزم به افزودن کاغذ به طور مداوم می کنند، در حالی که یک سینی 250 صفحه ای می تواند آن را به یک موضوع ماهانه تبدیل کند.

خرید چاپگر خانگی

در پایان

از این مشخصات به عنوان مبنایی برای مقایسه یک دستگاه با دستگاه دیگر استفاده کنید، اما بخاطر داشته باشید که اینها عوامل همه جانبه ای نیستند، خصوصاً اگر ویژگی های دیگری نیز دارید که به دنبال آنها هستید. فروشگاه اینترنتی اچ پی کنون سنتر، دارای انواع مختلفی از چاپگرهای خانگی است که از برندها و مدل های متنوعی برخوردار هستند و می توانند بسته به نیاز شما برای خانه و یا دفاتر اداری کوچک ایده آل باشند. برای خرید چاپگر خانگی می توانید به وبسایت اچ پی کنون سنتر مراجعه کرده و چاپگر خود را با قیمت مناسب و با بهترین برند موجود در بازار خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 19 =